Ana sayfa Öne Çıkarılan İçerik Yeni Nesil Gözlükçü

Yeni Nesil Gözlükçü

1044
0

Burhan Çinbilgel tarafından 1960 yılında rolex, tissot, omega, longines satarak temelleri atılan, daha sonraları Vertikal Optik adıyla 1994 yılında mineral cam imalatıyla ticari faaliyetlerimize başladık. General Optiğin makine parkını 1998 yılında alarak üretime devam ettik ve 2007 yılında HıghTech Optiğin Ankara’daki üretim tesislerini satın alarak Universal Optik adıyla optik sektörünün her türlü oftalmik cam ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmekteyiz.

Ben

Tolga Çinbilgel

Yeni Nesil Gözlükçü

Aile mesleğimiz gözlükçülük olduğundan dolayı yıllardır optik sektörünün içerisinde bulundum. Eğitim hayatım sırasıyla Çukurova Üniversitesi Biyoloji ve İş Sağlığı Güvenliği daha sonra Toros Üniversitesi Optisyenlikten 2017’de mezun olarak ata mesleğimi diploma ile taçlandırdım.

Gözlükçülük sektörüne yeni bir konsept yaratma hayali ile başlayan bu yolculuk sonucu, haftada 10 hasta ve müşteri ağırlamayı planlayarak ilk yeni nesil gözlükçü müessesemi açtım. Hasta ve müşterilerimi ağırlamak diyorum çünkü hasta ve müşteriyi aynı evimize gelen bir misafir gibi öncelikle müessesede kendisini huzurlu hissetmesini sağlamayı hedefledim.

Konsepti tamamen kendim tasarladım az mobilya çok huzur minimal yaşam felsefesinden esinlendim. Her şeyin net ve doğal olmasına, renklerin ve tüm malzeme seçimine özen gösterdim. Yeni nesil burgerci, üçüncü nesil kahveci, yeni nesil eczane, yeni konsept özel hastaneler var neden yeni nesil gözlükçü olmasın dedim ve herkesin alıştığı yıllardır süregelen gözlükçü konseptinin tamamen dışında bir tasarım yaptım.

Eskiden ülkemizde gözlükçü sayısı çok azdı şimdi optisyenlik okullarının sayesinde çok fazla sayıda gözlükçü var bu yüzden bir fark yaratmak gerektiğini düşündüm.

Öncelikle göz sağlığına hizmet etmek daha sonra sektöre kalifiyeli personel yetiştirmek, kendi sağlık markamı oluşturmak, mesleğe katma değer katmak ve tasarladığım bu konsepti belkide pazarlamak ve bunların en başında ise eski gözlükçü prestijimizi geri kazanmak gibi hedeflerim var ve ben bu hedeflere ulaşmak için çalışacağım.

Bir Cevap Yazın