Ana sayfa Gözlük Oppo AR gözlük tanıtıldı

Oppo AR gözlük tanıtıldı

Oppo düzenlemiş olduğu Oppo Inno Day 2019 etkiliğinde yeni ürünlerini duyurdu. Oppo Smartwatch, Oppo AR ve dahası yeni Oppo ürünleri oldu. Firma birçok alanda teknolojik ürünlerini yakın zamanda piyasaya sunacak.

799
0

Yeni model telefonlarıyla adından söz ettiren Oppo, şimdi de farklı alanlardaki ürünlerini tanıttı. Akıllı saat, AR ve ev teknolojileri alanında çalışmalarını arttıran firma, duyurduğu yeni ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti. Çin’in Shenzen şehrinde düzenlenen etkinlikte Oppo’nun gelecekte çalışacağı teknolojiler hakkında da bilgi verildi.

Ürünler arasında ilk dikkati çeken Oppo Smartwatch oldu. Akıllı saat teknolojisi üzerinde çalışmalara başlayan Oppo’nun bir akıllı saat modeli çıkarması daha önceden de beklenen bir durumdu. Resmi duyurunun yapılmasıyla da Smartwatch kesinlik kazandı. Yapılan duyuruda Oppo akıllı saatin 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı.

Akıllı saatin sahip olduğu özellikler paylaşılmadı ancak birçok bakımdan piyasada bulunan modellerden üstün olacağı söylendi. e-sım ve yapay zeka bulunan saatte iletişim yeteneği çok yüksek olacak.

Oppo 5G CPE Hub

5G teknolojisi için de çalışmalar yapan Oppo, ev teknolojisine CPE Hub ile giriş yaptı. Yeni nesil sistemde 5G bağlantı teknolojisiyle birlikte SIM kart desteği de bulunacak. Ayrıca kablosuz bağlantı seçenekleri Bluetooth, Zigbee ve Zwave de kullanılabilir olacak.

Aynı anda 1000 cihazın bağlanabileceği Oppo 5G CPE Hub da akıllı saat gibi 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. Gücünü Snapdragon X55’ten alan yeni ev sistemi 6 GHz hızında 5G teknolojisi kullanacak.

Oppo AR Gözlüğü

Dikkat çeken bir diğer yeni ürünse Oppo AR gözlüğü oldu. “Yenilenmiş AR desteği” sunduğunu belirten Oppo, 5G’yi AR için de kullanacak. Microsoft HoloLens ve Google Glass ile benzerlik taşıyan Oppo AR, 2 balıkgözü kamerayla geniş görünüm imkanı sağlayacak. HD kamera ve derinlik algılayıcı sayesinde 3 boyutlu içerikler ortaya çıkacak.

3 boyutlu ses sistemi (surround sound) destekleyecek olan yeni AR gözlüğü için yapılan duyuru esnasında bir kişinin Güneş Sistemi yolcuğu izleyenlere gösterildi. AR gözlüğü kullanan kişi gezegenlere elini her uzattığında o gezegenler hakkında bilgi yeni AR gözlüğünden geldi.

Bu ürünlerle birlikte Oppo’nun birçok yeni cihazı 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın