Ana sayfa Öne Çıkarılan İçerik Konya Odasından Son Dakika Açıklaması

Konya Odasından Son Dakika Açıklaması

754
0

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 pandemi olarak ilan edilmiştir. Sağlık Bakanlığımızca ülkemizde Covid-19’un yayılmasının önlenmesi amacı ile ihtiyaç planlaması, stok ve tedarik yönetiminde etkinlik, ürün erişilebilirliğinin temini, sağlık hizmet sunumunun aksamaması ve kamu sağlığının korunması amacıyla bir takım tedbirler alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Optisyenlik müesseselerince verilen kamu sağlığı hizmetinin aksamaması, vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları Tıbbi Cihazlara doğru zaman ve doğru yerde ulaşmasının sağlanması hayati derecede önem arz etmektedir.

Bakanlığımızın direktifleri ve İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yürütülen koordineli çalışmalar ve Odamızca hayata geçirilen idari tedbirler çerçevesinde birçok iş kolunun faaliyetine ara verdiği yâda evden çalışmaya başladığı bir dönemde; fertlerin ve toplumun sağlığını korumak üzere tüm sağlık çalışanları gibi Optisyen-Gözlükçüler olarak büyük bir özveri ve fedakârlıkta bulunduğumuz bir dönemi yaşıyoruz.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen 26.03.2020 tarih ve 48535386-511-E.76374 sayılı resmi yazıda müesseselerimizde hastalar, çalışanlarımız ve kendi sağlığımızı korumaya yönelik gerekli tedbirleri almamız ve salgın müddetince müesseselerimizde verdiğimiz sağlık hizmetine ara vermeksizin devam etmemiz talep edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde ‘’Tıbbi Cihaz Üretim ve Satış Merkezlerinde Alınması Gereken Pandemi Tedbirleri’’ Odamızca incelenmiş, alınması gereken ilave tedbirlerin tespiti yapılarak aşağıdaki linkte sizlere sunulmuştur. Odamız tarafından belirlenen Pandemi Tedbirlerine Optisyenlik müesseselerimizce istinasız bir şekilde uygulanması hususunda tüm üyelerimizden gereğini rica eder hayırlı işler dileriz.

Saygılarımızla

Konya Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan

Hüseyin Fatih İŞÇİMEN

Bir Cevap Yazın