Ana sayfa Öne Çıkarılan İçerik 17. Bölge Kurucu Başkanlığına Cuma Reyhan atandı

17. Bölge Kurucu Başkanlığına Cuma Reyhan atandı

705
0

Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği Geçici Kurucu Oda Başkanlarını Atadı. 17.Bölge Kurucu Başkanlığına Gaziantep’ten Cuma Reyhan atandı. Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Kilis odaları Gaziantep’e bağlandı. Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği 17.Bölge Kurucu Başkanı Cuma Reyhan, sektör temsilcilerini bazı konularda uyararak bir an önce odaya kayıt yaptırmaları gerektiğine dikkat çekti.

3 AY İÇERİSİNDE KAYIT OLMALARI GEREKMEKTEDİR

İllerdeki sektör temsilcilerinin 3 aylık süre içerisinde odaya kayıt yaptırmaları gerektiğini belirten Optisyen ve Gözlükçüler Birliği 17. Bölge Kurucu Başkanı Cuma Reyhan ”5193 sayılı Kanun’un geçici 4. maddesinin beşinci fıkrasında, “Oda kurulan il ve bölgelerde faaliyet göstermekte olan meslek mensupları, odaların kuruluşundan itibaren üç ay içerisinde odaya kayıt olmak zorundadır.” hükmü yer almakta olup meslek mensuplarının odaya kayıt olmaları zorunludur.

Geçici Oda yönetimleri mazbatalarını aldıktan sonra işleyecek olan 3 aylık sürenin uzatılması kanunen mümkün değildir. Bu bakımdan öngörülen 3 aylık süre sonunda ilgili ilin optisyen-gözlükçü odasına kaydını yaptırmamış olanlar mesleklerini icra edemez duruma düşeceklerdir. Bu suretle görevinden alınan mesul müdürlerin yerine odaya kayıt yaptırmış optisyen-gözlükçü meslek mensuplarının atanmaları gerekli olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın